Pėsčiųjų žygis „Vyčio apygardos partizanų takais“ arba kaip mes klaidžiojome rapsų lauke.

Birželio 26 – 27 dienomis Krekenavos kultūros centro Žibartonių padalinys suorganizavo pėsčiųjų žygį jaunimui „Vyčio apygardos partizanų takais“ . Žygio tikslas, prisiminti bei pagerbti Lietuvos laisvės kovotojus, kurie stojo ginti šalies laisvę ir nepriklausomybę, skleisti žinią jaunimui apie Lietuvoje vykusį partizaninį karą (1944-1953 metais).

Iškilminga pradžia, startas ir žygiuojame į Skilvionių mišką, kautynių ir 22 partizanų žūties vietą. Nieko neįprasto ar netikėto, juk susirinko daugumą „senųjų“ Žibartonių „Barzdos“ komandos žygeivių, mačiusių žygiuose  ir šilto ir šalto 😊 Sėkmingai pasiekiame tikslą, aptariame įstorinęs įvykio aplinkybes , nusifotografuojame ir patraukiame Krekenavos link. Išlendame iš Skilvionių miško ir še tau – rapsų laukas, kokių dviejų metrų aukščio raizgalynė, kuom ne džiunglės! 😊 Laimei situaciją gelbėja medžiotojų bokštelis, iš aukštumų apžiūrima vietovė, randamas takelis ir neriam į rapsų tankmę. Aišku senbuviams lengvi keliai ne prie širdies, greitai surandama alternatyvus maršrutas…..😊 Senbuviai, iš lauko išlenda kilometrais dviem toliau ir pusvalandžiu vėliau nuo numatytos vietos 😊 Draugo bėdoj nepaliksi, einam visi palaikyti kolegų, “užsidirbame” papildomus 6 kilometrus ir  aplankome Vyčio apygardos partizanų kautynių Glitėnų kaime vietą 😉. Valandą žygio ir jau patikrinta žygeivių batų kokybė, rezultatai trys poros nutrintų kojų 😊, gelbėja pleistrų atsargos, minutėlė poilsio ir traukiam link stovyklavietės šalia Stasio Eitminavičiaus Rupūžėno būrio partizanų stovyklos “Kremliaus”. Pakeliui  užsukame į Švenčiuliškių kaimo kapines apžiūrime paminklą Vyčio apygardos partizanams.

Vakaras, pagaliau pasiekėme stovyklavietę, greitai įsikuriame, nes dar laukia dažasvydžio mūšis miške, vakarojimas prie laužo, kietas miegas ir VšĮ „Patriotai“ paskaita anksti ryte.