Parkūro ir cirko pasirodymas „Rutina“

Birželio 4 d. 15 val.
Birutės aikštė, Krekenava

 

Parkūro ir cirko elementais bei nuoširdžiu juoku prisodrintas pasirodymas „Rutina“ pasakoja apie tai, kas nutinka, kai įstringama kambaryje, kuriame nėra ką veikti. Kambarys šiuo atveju – metafora. Menininkas Said Mouhssine jį traktuoja kaip ribas, kurias sunku peržengti ir kurios neleidžia mums eiti į priekį. Tai ir visuomenės stagnacija, ir geografinės sienos, ir netgi mūsų mąstymo ribotumas.

Pasak Said, pasirodymą sukurti jį įkvėpė jaunuoliai, savo dienas leidžiantys slampinėdami gatvėse ir ramstydami sienas, be vilties ką nors nuveikti savo gyvenime. Atlikėjas šiuo pasirodymu nori suteikti vilties visiems tiems jauniems žmonėms, kurie netiki savo ateitimi, kurie verčiau lieka savo miegamajame nei išeina į lauką ir išbando ką nors naujo. „Noriu jiems parodyti, kad jie turi bandyti vėl ir vėl. Jie turi tikėti savo ateitimi ir kovoti su nuoboduliu, kol supras, ką nori veikti savo gyvenime. Jie turi stengtis ir kurti, ir nebijoti nukristi. Mes visi turime judėti tolyn,“ – sako Said Mouhssine.

„Rutina“ yra apie viltį ir asmeninių ribų peržengimą, siekiant pokyčių. Pasitelkdami savo kūną ir protą, galime išsilaisvinti. Tai ir daro atlikėjas: su nuoboduliu jis kovoja judėdamas. Tarsi kiekvienu akrobatiniu judesiu jis galėtų sulaužyti ribojančias kambario sienas…

Pasirodymą atlieka Said Mouhssine – talentingas Maroko menininkas. Jo interesų laukas yra laisvasis bėgimas (gatvės akrobatika) ir cirkas. Jis taip pat yra aktorius, režisierius ir kaskadininkas. Nuo pat savo karjeros pradžios jis kuria cirko ir parkūro pasirodymus Maroke. Pradėjęs tiesiog gatvėje, 2007 m. kartu su draugais jis įkūrė pirmąją parkūro asociaciją Maroke.

3 metus studijavo nacionalinėje cirko mokykloje. 2014 m. sulaukė didžiulės sėkmės internete, sukūręs video grupę „stoonet“, skirtą akrobatikai, specialiesiems efektams ir humorui. 2016 m. Said sukūrė savo pirmąjį gatvės pasirodymą apie Maroko darbuotojų darbo sąlygas „Tartf Lkhobz“, kuriame apjungė parkūrą, šokį ir cirką. Šiuo metu jis gastroliuoja su prancūzų trupėmis „compagnie du 13ème quai“ ir „Compagnie Cabas“. 2020 m. Maroke jis įsteigė trupę pavadinimu „Compagnie Zid“ („zid“ darijų (Maroko arabų) kalba reiškia„judėti“).

Multiinstrumentalistas, kompozitorius ir dainininkas Arash Sarkechik studijavo tiek klasikinę, tiek ir džiazo muziką. Pirmasis autorinis albumas pasižymi jam būdinga jungtimi tarp rytietiškos muzikos ir bliuzo įkvėpimo. Arash daug dirba su cirko artistais ir šokėjais bei bendradarbiauja su nacionaline Salé cirko mokykla Maroke.