ETNINĖ KULTŪRA

Krekenavos  kultūros centro folkloro ansamblis „LOKAUŠA“ – tai kolektyvas, kuris dainuoja senąsias liaudies dainas, išmoktas ir savo tėvelių, atsineštas iš jaunystės. Kodėl „Lokauša“? Ogi todėl, kad Panevėžio rajono pietvakariuose, Krekenavos seniūnijoje, teka upelis Lokauša, dar vadinamas Lokaušėle. Tai dešinysis Nevėžio intakas, kuris prasideda Skilvionių miškuose.
Visos kolektyvo dainos atliekamos iš širdies, juk tiek metų jos dainuotos. 2014 m. folkloro ansamblis „Lokauša“ atšventė 30 – ties metų jubiliejų. Tai kolektyvas, kuris dalyvauja Krekenavos  kultūros centro organizuojamuose renginiuose, taip pat save parodyti ir pasidairyti išvyksta į Panevėžio bei kitus rajonus. O savo senosiomis dainomis bei daugiamete patirtimi dalinasi ir respublikinėse Dainų šventėse Vilniuje.

Bobutes

          Krekenavos kultūros centro folkloro ansamblis „LOKAUŠA“

—————————————————————————————————————————————————–

Kolektyvo vadovė LINA VILIENĖ

Tel. 868656311 El.paštas lina.wiliams@gmail.com

—————————————————————————————————————————————————

Krekenavos kultūros centro Naujarodžių padalinio folklorinis ansamblis „ŽĖLUPĖ“ susikūrė 2012m. Ansamblio sukūrimo iniciatoriumi buvo tuo metu kultūros centre dirbęs meno vadovas Antanas Tušla. Kolektyvas atlieka lietuvių liaudies, savo krašto bei jaunystės dainas. Kasmet „ŽĖLUPĖ” dalyvauja romansų šventėje Vadokliuose „Ant Juodžio ežero bangų”, Panevėžio rajono folkloro ansamblių šventėje „Par šilalį jojo”.

IMG_0096

Krekenavos kultūros centro Naujarodžių padalinio folklorinis ansamblis „ŽĖLUPĖ“

————————————————————————————————————————————————

Kolektyvo vadovė SIGITA ČEKAVIČIENĖ

Tel. 861417218, El. paštas sigits.cekaviciene@gmail.com

————————————————————————————————————————————————