ETNINĖ KULTŪRA

Krekenavos  kultūros centro folkloro dainininkių grupė „LOKAUŠA“ – tai kolektyvas, kuris dainuoja senąsias liaudies dainas, išmoktas ir savo tėvelių, atsineštas iš jaunystės. Kodėl „Lokauša“? Ogi todėl, kad Panevėžio rajono pietvakariuose, Krekenavos seniūnijoje, teka upelis Lokauša, dar vadinamas Lokaušėle. Tai dešinysis Nevėžio intakas, kuris prasideda Skilvionių miškuose.
Visos kolektyvo dainos atliekamos iš širdies, juk tiek metų jos dainuotos. 2019 m. folkloro dainininkių grupė „Lokauša“ atšventė 35 – rių metų sukaktį. Tai kolektyvas, kuris dalyvauja Krekenavos  kultūros centro organizuojamuose renginiuose, taip pat save parodyti ir pasidairyti išvyksta į Panevėžio bei kitus rajonus. O savo senosiomis dainomis bei daugiamete patirtimi dalinasi ir respublikinėse Dainų šventėse Vilniuje.

 

Krekenavos kultūros centro folkloro dainininkių grupė „LOKAUŠA“

—————————————————————————————————————————————————–

Kolektyvo vadovė LINA VILIENĖ

Tel. 868656311 El.paštas lina.wiliams@gmail.com

—————————————————————————————————————————————————

Krekenavos kultūros centro Naujarodžių padalinio folkloro dainininkių grupė „ŽĖLUPĖ“ susikūrė 2012m. Dainininkių subūrimo iniciatoriumi buvo tuo metu kultūros centre dirbęs meno vadovas Antanas Tušla. Kolektyvas atlieka lietuvių liaudies, savo krašto bei jaunystės dainas. Kasmet „ŽĖLUPĖ” dalyvauja romansų šventėje Vadokliuose „Ant Juodžio ežero bangų”, Panevėžio rajono folkloro ansamblių šventėje „Par šilalį jojo”. Nuo 2016 metų kasmet organizuoja folkloro šventę Naujarodžiuose „Oi, užkilokit vartelius“.

 

 

Krekenavos kultūros centro Naujarodžių padalinio folkloro dainininkių grupė „ŽĖLUPĖ“

————————————————————————————————————————————————

Kolektyvo vadovė SIGITA ČEKAVIČIENĖ

Tel. 861417218, El. paštas sigita.cekaviciene@gmail.com

————————————————————————————————————————————————