CHOREOGRAFIJA

 

Krekenavos kultūros centro šokių studija savo veiklą pradėjo 2002 metų spalio mėnesį. Pirmaisiais metais šoko 20 vaikų. Greitai šokėjų skaičius augo. Jų grupė pasivadino „Boružėlė“ vardu. Vėliau šokių kolektyvų skaičius irgi paaugo. Praėjus dešimtmečiui Krekenavos kultūros centre jau veikė net keturi šokio kolektyvai: „Boružėlė“  – mažiesiems, „Gremik“ –  paaugliams, „Padaužos“ –  choreografinė šokių grupė prie pučiamųjų orkestrų ir viena suaugusiųjų linijinių šokių grupė  –  „Elegancija”. Augo ne tik kolektyvai, bet ir jų ambicijos!

Šiuo metu veiklą vykdo:

„Boružėlė“ (6-10 metų)

„Padaužos“ (11-14 metų)

„Gremik“ (15-18 metų)

Moterų linijinių šokių grupė „Elegancija“

Šokių kolektyvai su koncertinėmis programomis pasirodo ne tik vietiniuose renginiuose, bet aktyviai dalyvauja ir kultūriniuose mainuose, svečiuojasi gretimuose rajonuose, kitose kultūros, švietimo įstaigose, nevyriausybinėse organizacijose ir užsienyje. Visos šokių grupės yra šokių festivalių „Jaunystės šėlsmas“ ( 2016 m. lll vieta, 2019 m. ll vieta), „Draugų būryje“, „Šokių taurė“, „Mes galim“ dalyvės. Nuo pat šokių studijos Krekenavoje įkūrimo ja rūpinasi, šokius stato ir į repeticijas kolektyvo narius kviečia šokių vadovė Rita Šantarienė.  Meno vadovė kasmet koordinuoja tokius renginius, kaip Rajono linijinių šokių festivalis „Susitikime tarp taktų“ ir Mažųjų meno mėgėjų festivalį „Vaikystė mene“.

 „Nežinau pasaulyje didesnio malonumo, kaip šokis. Su šokiais siejasi mano patys gražiausi prisiminimai, šokis skatina širdį linksmiau plakti ir užaugina sparnus svajonių pildymui,“- šokių studijos vadovė Rita Šantarienė

   „ELEGANCIJA”

Krekenavos miestelio moterys linijinius šokius pamėgo nuo 2009 metų ir pagal galimybes 1-2 kartus savaitėje jos susibėga pabendrauti šokio kalba. Grupės sudėtis kasmet kinta, bet didelis noras šokti ir tobulėti išlieka! Ilgus metus moterys šoko tik savo malonumui, kol pagaliau surado drąsos pakilti į sceną. Šoko vietos bendruomenei įvairių renginių metu, linksmino žiūrovus kitų bendruomenių renginiuose. 2018 m. dalyvavo tarptautiniame šokių festivalyje – konkurse „ADRIATIC ZADAR OPEN 2018“ ir pelnė lll vietos diplomą.

  „PADAUŽOS“    

Choreografinė grupė prie pučiamųjų orkestro „Padaužos“ labai aktyvi kultūrinėje veikloje. Šokėjos su Panevėžio rajono orkestrais dalyvauja rajono, regiono ir šalies renginiuose. Nuo 2007 m. kolektyvas dalyvavo visose Lietuvos dainų šventėse:

 2007 m. „Būties ratu“,

2009 m. „Amžių sutartinė“,

2012 m. Moksleivių dainų šventė,

2014 m. „Čia – mano namai“,

2016 m. Moksleivių dainų šventė,

2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“

Choreografinė grupė „Padaužos“ dalyvavo Panevėžio rajono Liūdynės kultūros centro vykdomo projekto „Baltic Drumline“ mokymuose, kuriuose savo patirtimi dalinasi mokytojai iš Amerikos.

 Krekenavoje veikiančioms šokių grupėms „Padaužos“ ir „Gremik“ yra suteikta I kategorija. „Padaužos“  yra nuolatinės Lietuvos ir moksleivių dainų švenčių dalyvės nuo 2007 metų. 2017 m. rugsėjo mėnesį ši choreografinė šokių grupė prie pučiamųjų orkestrų su Šilagalio orkestru „Sklepučini“ atstovavo Lietuvą Vokietijoje,  Bosel miestelyje orkestrų festivalyje „Euro Bosel“, 2019 m. Lenkijoje, Sviecis mieste Tarptautiniame pučiamųjų orkestrų festivalyje.

                                              „GREMIK“

Kūrybingos, aktyvios ir draugiškos „GREMIK“ grupės šokėjos atstovauja Krekenavos kultūros centrą įvairiuose rajono ir šalies renginiuose. Šiuolaikinių šokių grupė „Gremik“ 2010 metais su Trakų muzikos mokyklos pučiamųjų orkestru dalyvavo tarptautiniame pučiamųjų orkestrų festivalyje Lenkijoje, Belystoke.

Ši šokių grupė pastovi festivalio „Jaunystės šėlsmas“ dalyvė. Nuo 2016 m. festivaliui tapus konkursiniu iškovotos vietos:

2016 m. lll vieta, 2019 m. ll vieta.

Siekiant tobulumo merginos išbando save šou šokyje, šoka tradicinius ir senovinius šokius. Visos merginos turi savanoriavimo įvairiuose renginiuose patirties.


„BORUŽĖLĖ“

Čia prasideda pažintis ir draugystė su šokiu! Mokomasi teisingos laikysenos, kvėpavimo, judesių ir žingsnių atlikimo. Šios grupės sudėtis greitai kintanti. Patobulėjusios ir paaugusios šokėjos keliauja į vyresniųjų grupę.  „Boružėlė“ grupės mergaitės šoka Krekenavos kultūros centro, seniūnijos ir rajono renginiuose.

————————————————————————————————————————————————–

  Šokių studijos vadovė RITA ŠANTARIENĖ     

Tel.nr. 861202318   el.paštas. sanritaa@gmail.com

————————————————————————————————————————————————–